Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 770 komentarzy

blog ssaka

ssak - Wolny człowiek, ale trochę zniewolony.

ART.4. KONSTYTUCJI RP

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Rząd zaniedbuje swoje obowiązki wynikające z powyższego artykułu.

 

Art. 4.
 1. Władza zwierzchnia w Rzeczypospolitej Polskiej należy do Narodu.
 2. Naród sprawuje władzę przez swoich przedstawicieli lub bezpośrednio
 
Przedstawiciele Narodu, czyli przede wszystkim rząd, zaniedbuje swoje obowiązki wynikające z powyższego artykułu. Powinien on zadbać o stworzenie narzędzi informatycznych służących do bezpośredniego sprawowania władzy przez Naród, gdyż pozwala na to współczesna technologia, a ich brak znacznie ogranicza władzę Narodu. W interesie Narodu jest również promowanie owych narzędzi przez rząd i zachęcanie do ich wykorzystania.
 
Każda gmina i powiat powinna posiadać portale internetowe, na których społeczność lokalna wspólnie z przedstawicielami władzy podejmuje decyzje w istotnych dla niej kwestiach. Dziś przedstawiciele lokalnych społeczności działają często przeciwko woli większości –chociażby w kwestii likwidowanych szkół. Powinno być przecież odwrotnie –przedstawiciele mają obowiązek działania zgodnie z wolą większości, albo zrzekają się swojej funkcji. Wypracowanie odpowiednich procedur współdziałania nie powinno nastręczać większych trudności, a wszelkie decyzje powinny być transparentne.
 
W podobny sposób powinny istnieć portale, gdzie przeprowadza się dyskusje i podejmuje decyzje dotyczące całego państwa. Wszelkie działania podejmowane przez przedstawicieli Narodu powinny być transparentne, a te, które nie uzyskają akceptacji nie powinny być wprowadzane w życie. Wyjątek mogą tu stanowić jedynie kwestie bezpieczeństwa i tzw. wyższej konieczności.
 
Naród ma prawo do podejmowania inicjatyw ustawodawczych i te powinny mieć pierwszeństwo przed innymi propozycjami. Sejm i Senat powinny w takich przypadkach wskazywać na ewentualne konsekwencje i implikacje z nich płynące. Nie stoi to w sprzeczności z art. 10 Konstytucji1, gdyż art. 4 jest wcześniejszy i ważniejszy. Z art. 4. wynikać powinno, że Naród przy bezwzględnej większości głosów powinien mieć możliwość zdecydowania w każdej sprawie, która go dotyczy.
 

 
1
Art. 10.
 1.   Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej opiera się na podziale i równowadze władzy ustawodawczej, władzy wykonawczej i władzy sądowniczej.
 2. Władzę ustawodawczą sprawują Sejm i Senat, władzę wykonawczą Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i Rada Ministrów, a władzę sądowniczą sądy i trybunały

 

KOMENTARZE

 • Uważam że nasza Konstituta została sprowadzona do poziomu Prostituty i tak może byc traktowana
  przez nierządników. A Prostituta wg nich może być przestrzegana bo władza należy do narodu, którego oni mogą nie widzieć, zaś a mogą widzieć bydło, i w tym kontekście mogą przestrzegać Prostituty.
  Tylko jak uznać, że Konstituta jest przestrzegana jeśli w Polsce torturowanych jest głodem kilka milionów ludzi, którzy żyją poniżej minimum biologicznego, w tym setki tysiące dzieci wyniszczanych bilologcznie. Dane GUS już sprzed lat wpominały o tym, ze w Polsce kilka milionów Polaków żyje w ubóstwie, poniżej minimum biologicznego, czyli wg wielu ludzi jest torturowana głodem jak za Hitlera w obozach, gdzie dawano zupę z brukwi lub kromkę chleba na dzień. Hitler stworzyła warunki do głodzenia ludzi w obozach, a nierządnicy stworzyli warunki do głodzenia i torturowania ludzi bez obozów, lub jak kto woli w jednym wielkim obozie obozie na terenie Polski.
 • @Andron 21:16:08
  Można narzekać, albo próbować walczyć o swoje. Lobbing obywatelski nam jeszcze pozostał.
 • @ssak 22:14:57
  Nie narzekam, po prostu skomentowałem. A narzekać będę, jeśli w ramach spłaty zobowiązań państwa czy podatkowych zaczną nam zgodnie z prawem wycinać nerki, bo przecież z jedna można żyć... Nie jest źle. I w tym problem. A o swoje warto zawsze walczyć i nie dać się zabić, w taki czy inny przestęczy sposób nierządników, czy to od soli radioaktywnej chodnikowej, czy od czegokolwiek innego.
 • @ssak 22:14:57 apel pani Anny Walentynowicz o bojkot wyborów
  Dopóki ciemny lud( jak powiedział Jacek Kurski z PiSu) nie przejży na oczy i jak barany zapędzane do urn wyborczych przez Episkopat oraz łżemedia będzie głosował na swoich ciemiężycieli dotąd w Polsce nic się nie zmieni.Jak można przez ponad 20 lat głosowac na szwaba Tuska który zmienia nazwy partii ale nie zmienia metod zubażania społeczeństwa .Ludzie obudźcie się z letargu.Zostańcie w domu albo idźcie na spacer ,to wyjdzie wam na dobre.Stefan Michał Dembowski Stowarzyszenie Demokracja USA Nowy York .Apel pani Anny Walentynowicz o bojkot wyborów znajduje się na stronie www.stowarzyszeniedemokracjausa.com
 • @Andron 23:08:53 a nie lepiej szare komórki ?
  A nie lepiej by było gdyby wycinali szare komórki.Niektórym one i tak są niepotrzebne a w szczególności tym co chodząc na wybory legitymizują ten chory system władzy samozwańców.Ordynacja wyborcza w Polsce jest niezgodna z Konstytucją napisaną przez żyda Stolzmana vel Kwaśniewski.Oj ciemny ludzie kiedy ty zmądrzejesz?Apel pani Anny Walentynowicz o bojkot wyborów znajduje się na stronie www.stowarzyszeniedemokracjausa.com Stefan Michał Dembowski Nowy York
 • @amadeusz2006 07:22:13
  Dopóki lud sam nie zacznie rządzić, dopóty będzie głosował na ciemiężycieli. Sam bojkot niczego nie zmieni.
 • @ssak 08:41:03 i amadeusz2006
  1. Dopóki lud sam nie zacznie rządzić, dopóty będzie głosował na ciemiężycieli. Sam bojkot niczego nie zmieni............
  2. Dopóki ciemny lud( jak powiedział Jacek Kurski z PiSu) nie przejży na oczy i jak barany zapędzane do urn wyborczych przez Episkopat oraz łżemedia będzie głosował na swoich ciemiężycieli dotąd w Polsce nic się nie zmieni.......
  3.Art. 10.
  Ustrój Rzeczypospolitej Polskiej opiera się na podziale i równowadze władzy ustawodawczej, władzy wykonawczej i władzy sądowniczej…………..
  Władzę ustawodawczą sprawują Sejm i Senat, władzę wykonawczą Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej i Rada Ministrów, a władzę sądowniczą sądy i trybunały..........A najwyższa władza na marginesie.

  Uzupełnienie ustroju o prawdziwą równowagę z najwyższą 4 władzą ludu, naprawiłoby podział i urojoną równowagę, liczby nieparzystej 3.
 • @goodness 17:55:32
  >Uzupełnienie ustroju o prawdziwą równowagę z najwyższą 4 władzą ludu, naprawiłoby podział i urojoną równowagę,

  Konstytucja w wielu miejscach wymaga poprawy, ale nawet w obecnym stanie trzeba ją dobrze interpretować. Art. 10 mówi o władzy przedstawicielskiej. Nie może on zaprzeczać Art. 4. Zatem po właściwej interpretacji mamy 4 władze. Należy tylko upomnieć się o narzędzia do jej sprawowania.
 • @ssak 18:48:18
  Mnie interpretacje, których nie ujawniłeś nie interesują, bo matematyka nie kłamie 3 ≠ 4. Insygnia władzy ludu są poniżane i używane do pukania w podłogę
 • @goodness 20:05:29
  W takim razie nie wiem czego ode mnie oczekujesz.
 • @ssak 21:22:06
  Jak możesz to właściwie interpretuj te 4 władze, Bo ja widzę tylko trzy polityczne władze: 1. Ustawodawcza, 2. Wykonawcza, 3. Sądownicza.

  Pozdrawiam

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

 • I.C
  posty: 141 komentarze: 237