Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 770 komentarzy

blog ssaka

ssak - Wolny człowiek, ale trochę zniewolony.

Władza nad światem

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Poczucie więzi społecznych wśród niewolników, spójny obraz świata oraz wspólne wartości i cele stanowią największe zagrożenie dla systemu władzy

 

Celem systemu władzy jest utrzymywanie stanu zależności niewolniczej w którym nieliczna elita czerpie zyski z eksploatacji pozostałej części społeczeństwa. Utrzymywanie systemu możliwe jest jedynie dzięki przemocy fizycznej i psychicznej nad całymi społecznościami. Do aparatów przemocy fizycznej można zaliczyć wyzysk ekonomiczny, restrykcyjne prawo, oraz środki przymusu bezpośredniego. Jednak nieocenione efekty przynosi narzucenie społeczeństwu odpowiedniej ideologii, właściwa edukacja i propaganda.
 
Stworzenie odpowiedniego człowieka, który jest posłuszny władzy, wyposażonego w odpowiednie przekonania, nawyki, potrzeby, który swoim istnieniem zapewnia stabilność systemu -oto zadanie władzy ideologicznej.
Zadaniem władzy ekonomicznej jest takie stymulowanie pozycji materialnej niewolników, by zmuszać ich do ciągłej aktywności w walce o byt, aby tym samym ich rękami zaspokajać potrzeby własne. Obecnie mamy fazę kapitalizmu, w której, przy pomocy lichwy i pieniądza dłużnego, następuje proces wywłaszczania społeczeństw z ich stanu posiadania. Gdy nie pozostaje już nic do zabrania, panuje bieda, bezrobocie i niewolnik staje się bezużyteczny, wtedy następuje faza komunizmu, gdzie w czynie społecznym odbudowuje się to co zostało zrabowane lub zniszczone.
 
Poczucie więzi społecznych wśród niewolników, spójny obraz świata oraz wspólne wartości i cele stanowią największe zagrożenie dla systemu władzy. Dlatego zabiega się, by niewolnik był ciągle bombardowany sprzecznymi informacjami, wyolbrzymia podziały społeczne, nasyła jedne grupy na inne, by toczyły między sobą walkę i były w nieustannym konflikcie. Do tego celu służą partie polityczne, które swoimi programami polaryzują społeczeństwa. Jednak element walki jest podstawą całego systemu. Przeciwstawia się kapitalizm komunizmowi, lewicę prawicy, szuka się wrogów systemu, kościoła, terrorystów. Wszystkiemu patronują media, w których przemoc, skandal i sensacja sprzedawane są jako towar najbardziej pożądany.

KOMENTARZE

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

  • I.C
    posty: 141 komentarze: 237