Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 770 komentarzy

blog ssaka

ssak - Wolny człowiek, ale trochę zniewolony.

Dowód na istnienie Boga

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Zbiorowość ze wspólnym celem to system. Czy istnieje cel ostateczny wspólny dla wszystkich?

 

Dobry –przybliżający do celu. Cele mogą być zbieżne lub rozbieżne z celem głównym –ostatecznym. Cele są indywidualne i zbiorowe. Zbiorowość ze wspólnym celem to system. Czy istnieje cel ostateczny wspólny dla wszystkich?

Niech takim celem będzie współistnienie, zatem współistnienie pociąga za sobą istnienie systemu wspólnego dla wszystkich. Oto dowód na istnienie Boga.

 

Jest nas dwóch – obaj głodni. Jeśli jeden zje drugiego to przedłuży swe istnienie. Czy możliwe jest współistnienie? Kto wymyślił tego Boga?

 

Jeśli zginiemy z głodu obaj, to nie będzie po bożemu. Niech więc chociaż jeden przeżyje. Ja, czy on? Cel wspólny stał się nieosiągalny, więc w grę wchodzą cele indywidualne. Ja walczę o siebie. Jak zwiększyć szanse na przeżycie? Przecież moje pożywienie tak łatwo nie da się zjeść –brak uzasadnienia moralnego.

 

Trzeba przekonać go, że zjedzony też będzie istniał, tylko uwolni się od cielesnego balastu i będzie przez to szczęśliwszy. Czeka go wielka nagroda po śmierci w niebie i wieczna chwała na ziemi. Męczenników trzeba ogłaszać świętymi i stawiać za wzór do naśladowania. Będziesz ważny jak nikt inny –tak mu powiem, z zazdrością. Może nie uwierzyć, zatem powiem mu, że to właśnie wiara jest najważniejsza. Bez wiary nie będzie nagrody. Kiedy dopowiem coś o nadziei i miłości to sam zapragnie stać się moim pożywieniem.

 

Współistnienie stało się możliwe –jestem ja i on w mojej pamięci. Ponadto w Tworkach jeszcze słonko świeci.

KOMENTARZE

 • @
  Bóg chce żebyśmy wszyscy żyli, to ludzie chcą się zabijać nawzajem. Obraz Boga jaki przedstawiasz w swoim przykładzie to obraz Boga jakim chcą go widzieć ludzie, bo nie potrawą przyznać się do tego, że zło na świecie to jest konsekwencja ludzkich działań i ich złych wyborów. Pan Bóg dał ludziom wybór, żeby nie byli robotami, powiedział im też jak mają żyć żeby było dobrze, a że ludzie nie słuchają to spada na nich tego konsekwencja.


  Wydaje mi się, że swoim tekstem o zjadaniu, nagrodzie i świętych chcesz udowodnić, że wiara w Boga jest głupia, tylko że nie opisujesz Prawdziwego Boga tylko jakieś ludzkie wymysły, ludzie działają w ten sposób nie Pan Bóg.
 • @zjawa 15:34:03
  >Wydaje mi się, że swoim tekstem o zjadaniu, nagrodzie i świętych chcesz udowodnić, że wiara w Boga jest głupia

  hmm, nawet mi to do głowy nie przyszło. Czyż nie wykazałem, że Bóg istnieje?

  >nie opisujesz Prawdziwego Boga tylko jakieś ludzkie wymysły,

  To może ty opisz Tego Prawdziwego -chętnie Go poznam.
 • @zjawa 15:34:03
  Zjawo,

  Bog biblijny, bo Ty mowisz zawsze o nim, zamordowal swoje stworzenie.

  Nie wyszlo mu...zalowal...nie wiedzial ze tak sie stanie...stworzyl wszystko z wielka nadzieja ze sie powiedzie...nie wyszlo...byl zdziwiony...ale wszystko naprawil...mordujac swoje dzielo...widac Big nie jest wszystkim a zlo musi istniec poza nim...dlaego dopadlo jego stworzenie...  Albo,
  Bog wiedzial ze ludzie sie popsuja...bo i dobro i zlo pochodzi od niego...stworzyl ich tylko po to zeby zniszczyc...bo sam miotay jest emocjami ktore steruja jego wyborami...


  Albo, gdzies w tym opisie biblijnym tkwi szereg bledow, w wyniku czego rzetelnie analizujacy te teksty ludzie natychmiast dostrzegaja kompletny brak logiki.

  Naiwiedzeni ludzie, z wypranymi umyslami nigdy nie widzieli w tym problemu.
  Ale czy kiedykolwiek ludzie zawierzajacy ideologiom przeroznych guru potrafili wyrwac sie z hipnozy ktora guru rozmywali oczywiste klamstwa budujace im grono wiernych?
 • @
  warto pamiętać o wzajemnej korzyści jaka wynika z relacji Boga i człowieka , no bo przecież tylko człowiek Go docenia ,czci ,kocha no i w ogóle wie albo przynajmniej wierzy ,że jest , gdyby Bóg człowieka zlikwidował , to dla kogo by w ogóle był ?
 • Oj, raczej nie...
  Nic nie jest takie jak się wydaje

  http://www.youtube.com/watch?v=xtSswXLa-TQ
 • @puuuq 20:01:03
  Kto by mu spiewal o jego chwale przez wiecznosc?
  Kto moglby skladac poswiecone mu ofiary?
  Kto moglby zabijac dla niego?
  Kto moglby budowac swiatynie dla niego?
  Kto moglby sluzyc jemu?
  Kto moglby napadac inne narody dla jego wizji?

  A tak bog ma zabawe z ludzikami...przynajmniej na kartach roznych ksiag.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

 • I.C
  posty: 141 komentarze: 237