Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 770 komentarzy

blog ssaka

ssak - Wolny człowiek, ale trochę zniewolony.

Nowa forma demokracji

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Pojawiają się już pierwsze jaskółki zwiastujące przestawianie się ludzi na podobny sposób myślenia.

 

 

„Zasada współczesnej demokracji opiera się na rozkładzie inteligencji w populacji. Wiadomo, że są w niej ludzie i skrajnie inteligentni i skrajnie głupi jak i duża masa średniaków pomiędzy. Wiadomo także, iż tych inteligentnych jest do 40% w zbiorowisku (wartości średnie). Wiadomo też iż ludzie mądrzy a do takich zaliczamy inteligentnych nie dają się łatwo poddawać manipulacjom. Dlatego wymyślono „demokrację większościową” która jest niczym innym jak znanym z targów robieniem TUMULTU bo łatwiej tłumowi średniaków wmówić by zachowali się tak jak chcemy (słynne psychozy tłumów) niż przekonać mądrego do działania wbrew jego interesowi. A ponieważ w „demokracjach” głos mądrego i głos głupiego mają taka sama wagę to głupi poprzez ilość wygrywają z mądrymi wybierając tych których im „autorytety podpowiedzą”. I tak wybór za wyborem głupcy sobie szubienice własnego niewolnictwa szykują na szyje dziwując się iż zielona wyspa cudów jest tylko „śmietniskiem porośniętym zieloną pleśnią”. *

 

Inna pod tym względem była demokracja słowiańska.

 

„W okresie plemiennym żyli oni w małych lokalnych wspólnotach, siołach, opolach, osadach. Praktycznie cały czas spędzali wspólnie. Wspólnie pracowali i wspólnie świętowali. Jest rzeczą oczywistą, że i wspólnie dyskutowali i debatowali. No i spędzając ze sobą tyle czasu w różnych sytuacjach znali się po prostu „na wylot”. W takich warunkach pozowanie, udawanie i wszelka sztuczność były niemożliwe. Ważne jest w tym momencie to, że mirem, szacunkiem i poważaniem cieszyli się zawsze ci, którzy na to rzeczywiście zasługiwali. Najbardziej szanowani charakteryzowali się nie tylko wiedzą i praktycznymi umiejętnościami, ale i pozytywnymi cechami charakteru. Gbur, mruk, egoista nigdy nie zdobywał sobie poważania. Natomiast osoba dbająca o dobro wspólnoty cieszyła się zaufaniem i poważaniem.

Istota demokracji Słowian polegała na tym, że u nich w sposób naturalny najbardziej wartościowi ludzie cieszyli się największym autorytetem. Szansę na to miał każdy, ale „wygrywali” rzeczywiście najlepsi. I oni mieli decydujące zdanie – ale dzięki temu ich świat funkcjonował tysiące lat. Poza tym nie było u nich podziału na rządzących i rządzonych. Pracowali wspólnie wszyscy, podobny był ich status materialny – pod tym względem byli sobie równi. Jedynie zdanie niektórych z nich – przez ich zasługi dla wspólnoty i za sprawą szacunku na jaki sobie zasłużyli – liczyło się więcej. Co było zresztą z korzyścią dla dobra wspólnoty.

Drugą ważną cechą słowiańskiej demokracji było to, że o życiu codziennym wspólnoty decydowała ona sama. A nie książę czy ktokolwiek z zewnątrz. Wprawdzie instytucja wybieralnych książąt była znana u Słowian, ale nie byli oni autokratycznymi despotami narzucającymi własną wolę poddanym. Mieli oni po prostu świadomość tego, że jeśli zrażą do siebie rody i klany wchodzące w skład plemiona, zostaną odrzuceni i zastąpi ich ktoś inny.”**

 

Trudno dziś sobie wyobrazić powrót do takiej formy demokracji, gdyż znacznie zmieniły się warunki współżycia. Niemniej jednak rozwój technologii informacyjnej sprawia, że osoby o podobnych zainteresowaniach spotykają się na forach internetowych, dyskutują i tworzą w ten sposób swoiste wirtualne wspólnoty. Jest zatem możliwe stworzenie takich portali, na których będą się klarowały idee i plany dotyczące spraw narodowych i państwowych. Będą się jednocześnie wyłaniać naturalni liderzy, którzy będą desygnowani do wcielania ich w życie. W ten sposób może urzeczywistnić się idea demokracji słowiańskiej, chociaż jej forma będzie bardziej nowoczesna.

 

Pojawiają się już pierwsze jaskółki zwiastujące przestawianie się ludzi na podobny sposób myślenia. Bloger Nikander promuje partię UKiP. W komentarzu czytamy:

 

„chcielibyśmy zrobić taką partię, która do władzy delegowałaby nie te osoby, które by tego chciały i które dysponują gotówką na kampanię wyborczą, ale te, które się do tego nadają. Dlatego najważniejszym elementem organizacji będzie "stół montażowy" programu wyborczego. Zakasałem rękawy i po trzech latach wziąłem się za unowocześnienie portalu ligapolit.pl.
Jeśli ktoś potrafi sformułować postulat legislacyjne, dobrze go uzasadnić i zdobyć poparcie internetowej społeczności, temu nic nie powinno przeszkodzić a tym aby został posłem.”

 

 

 

* fragment komentarza ze strony http://opolczykpl.wordpress.com/2012/11/05/demokracja-slowian/

** cytat ze strony http://opolczykpl.wordpress.com/2012/11/05/demokracja-slowian/

 

KOMENTARZE

 • 5*****
  Każdy atom posiada jądro i orbity. Prawdziwa demokracja też. Dobrze, że Opolczyk podkreśla w atrapach demokracji brak wartości i głos mądrego = głosowi głupiego dowodem w wyborach prymitywnego oszustwa:)
  W słowiańskiej demokracji. Polska Demokracja Kwantowa jest formą nowoczesną.
  Tworzyć kluby , kubiki Polskiej demokracji W ten sposób może urzeczywistni się idea demokracji słowiańskiej, chociaż jej forma będzie bardziej nowoczesna.
  http://0.gravatar.com/avatar/ff7eeab4e63843f7778dddac3a9da35c?s=320

  Będą się jednocześnie wyłaniać naturalni liderzy, którzy będą desygnowani do wcielania ich w życie. W ten sposób może urzeczywistnić się idea demokracji słowiańskiej, chociaż jej forma będzie bardziej nowoczesna.
  ** cytat ze strony http://opolczykpl.wordpress.com/2012/11/05/demokracja-slowian/
 • a gdzie gwarancje ??
  Nikander ma może i dobre intencje ale w jego programie brakuje gwarancji Towar bez gwarancji to bubel Ps podobna formę demokracji miały plemiona Indian
 • @amadeusz2006 20:33:53
  Myślenie w kategoriach handlowych mi obrzydło. Ludzie zapomnieli już chyba, że można coś zrobić dla siebie. Nie kupić albo sprzedać, tylko zrobić.
 • @ssak 21:25:33
  Ty czegoś nie rozumiesz zapoznaj się z art. 4 oraz 104 Konstytucji RP Nie można powierzać w nie skończoność losu swojego i rodziny nie mając gwarancji na realizację programu wyborczego Obecnie poseł może ci pokazać wała i co mu zrobisz??Nie rozumiesz to zadzwoń 513-326-440 Wytłumaczę ci twój błąd w myśleniu

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

 • I.C
  posty: 141 komentarze: 237