Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 770 komentarzy

blog ssaka

ssak - Wolny człowiek, ale trochę zniewolony.

Po co jest edukacja?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Czyja racja stanu -refleksja na temat edukacji

 

Edukacja jest potrzebna państwu. Jeśli państwo chce posiadać własne zakłady produkcyjne, z czym wiąże się także prowadzenie badań naukowych i posiadanie wykwalifikowanych pracowników, będzie dbać o właściwą selekcję i edukację, bo inaczej przegra z zagraniczną konkurencją. Naturalnym jest, że maturę zda połowa uczniów z danego rocznika, a studia ukończy 10%. Nie opłaca się kształcić więcej niż potrzeba, ale za to zyskuje się na jakości. Naturalnym jest również, że uczy się takich treści, które są istotne do realizacji celów państwowych.

Dziś, kiedy produkcja jest oddana w ręce prywatne, państwo nie może wykorzystać mocy produkcyjnych mniej wykształconych, a korporacje ich nie chcą. Celem państwa jest zatem aktywizacja tych ludzi, by niwelować bezrobocie i przestępczość. Niech zatem się uczą, a ponieważ zdolności nie mają, ani chęci, to niech przynajmniej chodzą do szkoły. Będą mieli zorganizowane gry i zabawy i dostosuje się do nich egzaminy. Państwu i tak wykształceni nie są potrzebni, bo do czego, gdy nie ma produkcji.

KOMENTARZE

 • O ludzka naiwności!
  Czy szanowny Autor naprawdę wierzy w to, że państwowa edukacja powstała głównie po to, by zapewnić kadry dla państwowego przemysłu?
  Czy szanowny Autor nie bierze pod uwagę tego, że państwowa edukacja powstała po to, by wpoić ludziom nawyk posłuszeństwa i miłosci wobec państwa, by wpoić przekonanie że państwo jest niezbędne w każdej dziedzinie życia obywatela?
  Centralne planowanie produkcji pokazało już, jakie przynosi efekty teraz pora na następny relikt - centralną państwową edukację.
 • @programista 11:35:39
  >Czy szanowny Autor nie bierze pod uwagę tego, że państwowa edukacja powstała po to, by wpoić ludziom nawyk posłuszeństwa i miłosci wobec państwa,

  Oczywiście, i jest to dobre. Dziś mamy to samo, tylko z udziałem Watykanu i Brukseli. I to jest dobre tylko dla Watykanu i Brukseli.
 • @ssak 11:44:39
  Dzięki takiemu właśnie nauczaniu ludziom jest wszystko jedno, kto nimi rządzi czy państwo polskie, czy Watykan, czy Bruksela. Edukacja nauczyła ludzi, że najważniejsze by byli posłuszni władzy - i dokładnie tacy ludzie się stali.
  To ma być dobre?
 • @programista 13:59:54
  No, ale jaki ty masz problem? Jesteś wolny, nie musisz się uczyć.

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

 • I.C
  posty: 141 komentarze: 237