Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 770 komentarzy

blog ssaka

ssak - Wolny człowiek, ale trochę zniewolony.

Czyja Racja Stanu cd.2

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ideologicznie -o świecie

 

Ludzie widzą świat podobnie, gdyż mają podobną budowę, percepcję i dzięki komunikacji synchronizują elementy obrazu i składają w spójną całość. Człowiek swoich zmysłów używa do rozpoznawania energii tworzących świat i nadawania jej formy. Obiekt może być mały lub duży w zależności od tego przez co na niego patrzymy. Świat przez lornetkę wygląda inaczej niż przez mikroskop. Dlatego obraz świata zależy od naszych zmysłów i sposobu ich używania. Wszelka nauka powstała w wyniku obserwacji i opisuje to co postrzegamy i tak jak postrzegamy. Gdybyśmy jednak zmienili poziom percepcji to okazałoby się, że prawa fizyki również się zmieniły.
Na podstawie obserwacji musimy jednak przyjąć za prawdziwe, że wszelkie procesy we wszechświecie mają charakter oscylacyjny -dźwięk, światło, ruch cząstek elementarnych, obroty ciał niebieskich, fale radiowe, elektromagnetyczne, itd. Wszystkie te drgania człowiek odbiera swoimi zmysłami –wzrokiem, słuchem, smakiem, węchem i dotykiem. Narzędziem percepcji jest również biopole człowieka. Człowiek emituje drgania oraz je odbiera -jest odbiornikiem i nadajnikiem. Odczuwa wszystko co się wokół niego dzieje jako procesy oscylacyjne. Również biopola. Gdy znajdziemy się w pobliżu innej osoby możemy poczuć się lepiej lub gorzej, gdyż nasze biopola oddziałują na siebie.
Jesteśmy zatopieni w morzu wibracji. Mamy kontakt ze wszystkimi istotami i obiektami jakie są we wszechświecie, gdyż odbieramy ich wibracje i wysyłamy swoje. Nasza świadomość musi je jednak selekcjonować. Możemy przyjmować tylko niewielką porcję informacji jednocześnie –tak bardzo jesteśmy ograniczeni. Przyjmujemy tylko to co uznaliśmy za istotne dla nas i to co najsilniej oddziałuje.
Wyobraźmy sobie, że odizolowaliśmy się od silnych bodźców zewnętrznych. Siedzimy w ciszy i nic nie zaprząta naszej uwagi. Wtedy nasze zmysły dostrajają się do odbioru sygnałów bardziej subtelnych –możemy komunikować się z innymi na odległość, wyczuwać intencje i zagrożenia, jasnowidzieć, itp.
Harmonijne wibracje przejawiają się jako poczucie piękna, miłości, zgodności. Dysharmonia, to niepokój, dyskomfort, gniew... Nie powinniśmy jednak tych pojęć ujmować w kategoriach dobra i zła. Dyskomfort bywa konieczny, gdy chcemy dokonywać zmian w naszym otoczeniu –daje sygnał do działania.
Powyższy obraz świata wskazuje, że powinniśmy dążyć do życia w ciszy, spokoju, z dala od nadmiaru silnych bodźców zewnętrznych –to jest dla nas zdrowe, czyni nas wrażliwymi na innych oraz zwiększa rozumienie i poczucie jedności z przyrodą.
Tymczasem gnieździmy się w ciasnych blokach, karmimy telewizyjną sieczką i wrogo spoglądamy w stronę innych. Czy sami tak wybraliśmy, czy może było to w interesie wyzyskiwaczy, którzy łatwiej nas eksploatują?
Jaka jest Polska Racja Stanu w kontekście zaprezentowanego poglądu? Czy promowane obecnie pojęcia miłości, dobroci, tolerancji nie są aby fałszywkami wiodącymi nas na manowce?

KOMENTARZE

 • w CISZY
  "Wyobraźmy sobie, że odizolowaliśmy się od silnych bodźców zewnętrznych.
  Siedzimy w ciszy i nic nie zaprząta naszej uwagi.
  Wtedy nasze zmysły dostrajają się do odbioru sygnałów bardziej subtelnych ..."

  >>> w ten sposób ?
  http://youtu.be/4Iwr0pbX51c
 • Ja kiedyś
  Miałem cie za mądrego ale widzę, że się kompromitujesz coraz bardziej
 • @ekoludek 12:41:11
  Może być i tak, ale ja nie zamierzam pełnić roli guru. Podałem jedynie eksperyment myślowy.
 • @Mind Service 14:25:50
  Nie przejmuj się, głupota nie boli.
 • @ssak 14:57:35
  ///nie zamierzam pełnić roli guru. Podałem jedynie eksperyment myślowy.///

  ...i to się chwali :)

  ///........Wszystkie te drgania człowiek odbiera swoimi zmysłami –wzrokiem, słuchem, smakiem, węchem i dotykiem. Narzędziem percepcji jest również biopole człowieka. Człowiek emituje drgania oraz je odbiera -jest odbiornikiem i nadajnikiem. Odczuwa wszystko co się wokół niego dzieje jako procesy oscylacyjne. Również biopola. Gdy znajdziemy się w pobliżu innej osoby możemy poczuć się lepiej lub gorzej, gdyż nasze biopola oddziałują na siebie. Jesteśmy zatopieni w morzu wibracji. Mamy kontakt ze wszystkimi istotami i obiektami jakie są we wszechświecie, gdyż odbieramy ich wibracje i wysyłamy swoje...........Powyższy obraz świata wskazuje, że powinniśmy dążyć do życia w ciszy, spokoju, z dala od nadmiaru silnych bodźców zewnętrznych –to jest dla nas zdrowe, czyni nas wrażliwymi na innych oraz zwiększa rozumienie i poczucie jedności z przyrodą. Tymczasem.....///
 • @ssak 14:57:35
  "Może być i tak, ale ja nie zamierzam pełnić roli guru.
  Podałem jedynie eksperyment myślowy."

  >>> nikt Cię nie podejrzewał o zamiar bycia guru :)) zresztą to niewdzięczna rola.. ten Osho, z filmu "zatruł się" metalami ciężkimi w amerykańskim areszcie deportacyjnym.
  Wkleiłem filmik by CISZA o której wspominasz była bardziej zrozumiała.
 • @ekoludek 15:52:19
  //...ten Osho, z filmu "zatruł się" metalami ciężkimi w amerykańskim areszcie deportacyjnym...//

  Podobno, ale swoje lata miał - na coś trzeba umrzeć...czy nie?!

  On może i gurował, ale ważne CO kto mówi a nie KTO co mówi!?
 • @ekoludek 15:52:19 :-?
  'Poszukiwanie wiecznego kochanka' - to nie jest ci obce - co ty na to :
  http://www.youtube.com/watch?v=rSDf4TrF_jI

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

 • I.C
  posty: 141 komentarze: 237