Gorące tematy: COVID-NEWS Antypartia Ruch Oporu 2020 Dyżury administratorów RSS Kontakt
Uwaga! Wygląda na to, że Twoja przeglądarka nie obsługuje JavaScript. JavaScript jest wymagany do poprawnego działania serwisu!
21 postów 770 komentarzy

blog ssaka

ssak - Wolny człowiek, ale trochę zniewolony.

Czyja Racja Stanu?

ZACHOWAJ ARTYKUŁ POLEĆ ZNAJOMYM

Ideologicznie o prawdzie i innych pojęciach podstawowych.

 

Nie wiemy jaki jest świat, ale wiemy jakim go obserwujemy. Naszymi zmysłami tworzymy obraz świata, który może być różny u różnych jednostek. Ludzie widzą świat podobnie, gdyż mają podobną budowę, percepcję i dzięki komunikacji synchronizują elementy obrazu i składają w spójną całość. Dla innych istot obraz świata może być zupełnie inny i stworzone przez nas modele matematyczne nie muszą mieć dla nich zastosowania. Matematyka bowiem, podobnie jak inne nauki powstały z obserwacji –naszej człowieczej obserwacji.
Ustanawiając pojęcia podstawowe, takie jak prawda, piękno, dobro itp., należy pamiętać, że dotyczą one jedynie wybranego obrazu, a nie świata jako takiego. Obrazy jednak ulegają zmianom, tak jak zmienia się nasza świadomość. Tym samym ewoluują także pojęcia z nim związane oraz oceny poszczególnych zdarzeń.
 
Obecnie obserwujemy zaciętą walkę ideologiczną i światopoglądową. Natarczywe reklamy uzmysławiają nam, że dany produkt jest jedyny, najlepszy, najkorzystniejszy dla nas itp. –wpływają na nasz obraz rzeczywistości, wpływają na to, co uznajemy za prawdziwe, dobre , czy piękne. Media w sposób interesowny sprzedają nam informacje służące ich zleceniodawcom zamiast realizowania misji publicznej   –jesteśmy zwyczajnie programowani. Podobną rolę pełnią także systemy religijne i inne, wymyślane w celu manipulacji systemy -ekonomiczne, czy społeczne. Socjalizm, kapitalizm, wolny rynek, itp. –wszystko to idee fixe. Wszystkie służyły i służą obcym wyzyskiwaczom, a nie społeczeństwom.
Człowiek postępuje zgodnie ze swoim obrazem świata –z tym w co wierzy. Jeśli uwierzy, że warto być biednym i pracować dla innych bez wynagrodzenia, to wyzyskiwacz łatwiej go wykorzysta. Jeśli uwierzy, że powinien swój dom i samochód oddać żydowskim spadkobiercom sprzed potopu, to wtedy łatwiej takiemu Żydowi zdobyć ów majątek. Walka ideologiczna ma jak widać wymierny sens. Można zaryzykować stwierdzenie, że stanowi obecnie główny front działań wojennych.
Człowiek może żyć w harmonii z innymi, albo odbierać ludzi jako mówiące narzędzia, które można eksploatować i wykorzystywać. To drugie podejście jest powszechnie zauważalne. Taka jest obecna cywilizacja i nie jest to dziełem przypadku, ale władzy ideologicznej –zewnętrznej.
Zamiast rozwodzić się nad ogólnymi definicjami prawdy i przejmować paradoksami jakie z nich wynikają, powinniśmy określić co uznajemy za prawdziwe w naszym ograniczonym obrazem świecie –Polskiej Racji Stanu. Jaki jest cel naszej wspólnoty?
Myślę, że powinniśmy żyć w harmonii z innymi –tak żyli Słowianie, lecz przegrali walkę. Obce ideologie zostały nam siłą zaszczepione i przez nie cierpimy. Czy powinniśmy się poddać?

KOMENTARZE

 • No nie
  //Nie wiemy jaki jest świat, ale wiemy jakim go obserwujemy. Naszymi zmysłami tworzymy obraz świata, który może być różny u różnych jednostek. Ludzie widzą świat podobnie, gdyż mają podobną budowę, percepcję i dzięki komunikacji synchronizują elementy obrazu i składają w spójną całość. Dla innych istot obraz świata może być zupełnie inny i stworzone przez nas modele matematyczne nie muszą mieć dla nich zastosowania. Matematyka bowiem, podobnie jak inne nauki powstały z obserwacji –naszej człowieczej obserwacji.
  Ustanawiając pojęcia podstawowe, takie jak prawda, piękno, dobro itp., należy pamiętać, że dotyczą one jedynie wybranego obrazu, a nie świata jako takiego. Obrazy jednak ulegają zmianom, tak jak zmienia się nasza świadomość. Tym samym ewoluują także pojęcia z nim związane oraz oceny poszczególnych zdarzeń.//

  - Nieprawda. Od dawna toczy sie spor czy swiat istnieje obiektywnie czy subiektywnie. I jak dotad jest nierozstrzygniety. Wiec jak cos twierdzisz, to musisz to udowodnic. Poki co nikomu to sie jeszcze nie udalo. bardziej prawdopodobne jednak jest obiektywne istnienie swiata. Pisalem o tym.

  Zeby zawyrokowac o tym, ze matematyka powstala z obserwacji swiata i zapewnie jest subiektywna to trzeba miec tupet! Proponuje najpierw zapoznac sie z sadami Kanta. On wyjasnia jak istnieje matematyka. Dla mnie to jest przekonujace. Jak chcesz to podwazyc to oczekuje na merytoryczne przedstawienie dowodow.

  Prawda, dobro i piekno to nie sa pojecia relatywne.
 • @Mind Service 11:38:43
  >Nieprawda. Od dawna toczy sie spor czy swiat istnieje obiektywnie czy subiektywnie.

  Spory to wasza specjalność. Ja się nie spieram -nie mówię, czy istnieje, czy nie. Mówię, że nie wiemy jaki jest -ty też nie wiesz.

  >Zeby zawyrokowac o tym, ze matematyka powstala z obserwacji swiata i zapewnie jest subiektywna to trzeba miec tupet!

  Zapewne uważasz, że matematyka została objawiona. To trzeba mieć tupet! Wybacz, ale zamiast czytać młodzieńcze zapiski Kanta, wolę używać własnego rozumu.
 • Trafnie podsumowałeś.
  "Zamiast rozwodzić się nad ogólnymi definicjami prawdy i przejmować paradoksami jakie z nich wynikają, powinniśmy określić co uznajemy za prawdziwe w naszym ograniczonym obrazem świecie – Polskiej Racji Stanu. Jaki jest cel naszej wspólnoty?
  Myślę, że powinniśmy żyć w harmonii z innymi – tak żyli Słowianie, lecz przegrali walkę.
  Obce ideologie zostały nam siłą zaszczepione i przez nie cierpimy.
  Czy powinniśmy się poddać? "
 • @ssak 11:52:33
  //zamiast czytać młodzieńcze zapiski Kanta, wolę używać własnego rozumu.//

  - Potwierdziles wlasnie, ze jestes ignorantem. Jak mozna rozmawiac z kims, kto nie potrafi przedstawic zadnych argumentow na poparcie swoich tez?
  Moge wiec twoje mysli spokojnie wlozyc miedzy bajki bo tam jest ich miejsce.
 • @Mind Service 12:20:44
  Sorry, ale nie można ślepemu wytłumaczyć zielonego.
 • @ssak Ciekawe refleksje...
  Dopóki nie poznamy definicji polskiej racji stanu używanej przez Panów Oparę , Wojtasa, Ultima Thulle... będziemy świadkami intelektualnych fajerwerków...co w sumie w listopadowe długie wieczory może rozświetlać horyzonty aż do "nieba bram"...

  A jak już zostanie zdefiniowana Pol Ra Sta ( niewątpliwie spostrzegamy wpływ wyznawców Boga Ra) , to będziemy mieli spektakl tworzenia obozu zwolenników prawdziwego , najświętszego i jedynie słusznego używania trzech słów .

  "zostańcie z nami " ," będzie sie działo"
  Pozdrawiam
 • @ssak
  ///Człowiek może żyć w harmonii z innymi, albo odbierać ludzi jako mówiące narzędzia, które można eksploatować i wykorzystywać. To drugie podejście jest powszechnie zauważalne.///

  Przedmiotowe traktowanie istot żyjących jest powszechnie zauważalne!?
 • @Weni 15:19:06
  Pracodawcę obchodzi jakie korzyści mu przyniesiesz. Nie interesują go twoje potrzeby. Polityka obchodzi, czy oddasz na niego głos. Nie interesują go twoje potrzeby. Sprzedawca w sklepie wciśnie ci bubla, bo to jego interes jest ważniejszy niż twój. Bank liczy na odsetki i odbierze ci dom, gdy nie masz na ratę. Twoje życie nie jest ważne dla nikogo. Czyż nie jest to powszechnie zauważalne? Wojny, kryzysy itp. To wszystko dzieje się dla zysku. No, ale nie twojego:(

OSTATNIE POSTY

więcej

ARCHIWUM POSTÓW

PnWtŚrCzPtSoNd
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031

ULUBIENI AUTORZY

 • I.C
  posty: 141 komentarze: 237